Poranek Patriotyczny w PSP nr 3

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 XI 2023 r. odbył się  w naszej szkole Poranek Patriotyczny, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Każda klasa przygotowała wiersz , piosenkę lub taniec o tematyce patriotycznej.  Chór szkolny  wykonał   pieśni patriotyczne „Szara piechota” i „My pierwsza brygada”. Ciekawa scenografia sali w barwach narodowych, odświętne stroje uczniów i nauczycieli uświetniły tę piękną uroczystość.

W trakcie spotkania o godz.11.11 zaśpiewaliśmy  wspólnie 4 zwrotki  „Mazurka Dąbrowskiego”, biorąc tym samym udział w Akcji #SzkołaDoHymnu organizowanej przez MEN.

Na II piętrze  naszej szkoły można było podziwiać prace uczniów  z  klas 4- 8  związana ze Świętem Niepodległości.

Była to niezapomniana lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Uświadomiła wszystkim uczniom, że nie wolno nam – Polakom zapominać o przeszłości, bo historia to nasze korzenie i tradycja.

PSP nr 3