EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO 2023 w PSP 3

W piątek 29.09.2023, uczniowie kl.I –  PSP 3 w Strzegomiu, biorący udział w Programie Sprawny Dolnoślązaczek, włączyli się w świętowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego.

Jest to kampania zachęcająca do prowadzenia aktywnego trybu życia od najmłodszych lat.To wielkie międzynarodowe święto ruchu zrzeszyło w tym roku ponad 1000 placówek!

Tegorocznym tematem ESSD jest “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan ma na celu zapewnić dzieciom radosne doświadczenie, w którym mogą się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie.

1) Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększamy świadomość i gotowość całej

społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

2) Pokazujemy, że aktywność fizyczna jest fajna! Po prostu...

3) Promujemy zdrowy styl życia i budujemy dobre nawyki.

4) Jednoczymy i budujemy społeczność uczniowską.

5) Stajemy się częścią dużej, międzynarodowej społeczności, skupionej wokół wspólnego celu.

W części pierwszej zaprosiliśmy dzieci na salę gimnastyczną aby uczestniczyły w zajęciach sportowych, berkach zabawach integracyjnych oraz  torach przeszkód.

W drugiej części imprezy przenieśliśmy się do specjalnie przygotowanych na tę okoliczność klas aby połączyć ruch z nauką i  wykorzystaliśmy zasoby Akademii Krokieta i Lamy.

Jest to nowoczesna platforma internetowa z filmami edukacyjno-ruchowymi pełnymi pomysłów na połączenie nauki z aktywnością fizyczną. Ćwiczenia demonstrowane na platformie są przygotowane tak, aby dzieci mogły je wykonywać w klasie.

Akademia Krokieta i Lamy już po raz trzeci przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu. Jednak w tym roku po raz pierwszy materiały zostały przygotowane w języku angielskim, aby mogły z nich korzystać podczas obchodów ESSD nie tylko dzieci

w Polsce i w Ukrainie, ale także w innych krajach zrzeszonych wokół tego święta!

Na podsumowanie imprezy Pani Dyrektor Agnieszka Łukaszonek wręczyła każdemu dziecku dyplom za uczestnictwo w tym wydarzeniu sportowym.

Wszyscy super się bawili, aktywnie uczestniczyli w zabawach, konkurencjach sportowych, było bardzo wesoło i zabawnie.

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok