NARODOWE CZYTANIE W PSP3 PDF

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3  w Strzegomiu  włączyli się do  ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku, która odbywa się corocznie w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury .Uczniowie „trójki „ gościli w Bibliotece  Publicznej
Miasta i Gminy Strzegom im. Elizy Orzeszkowej .W pięknej scenografii  czytali fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów.

Według raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce w ubiegłym roku ponad 60 proc. Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Do tego grona na pewno nie należą uczestnicy Narodowego Czytania, którzy zachęcają do sięgnięcia po lektury.
Oby literatura zawsze cieszyła się takim zainteresowaniem.