„ŻYJ ZDROWO - WYGLĄDAJ BOMBOWO!” -AKTYWNOŚĆ , ZABAWA , UŚMIECH NA PÓŁKOLONII W PSP3 W STRZEGOMIU

W dniach  26- 30  czerwca 2023r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć  półkolonii letniej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów  Gminy Strzegom działające  w PSP 3 w Strzegomiu.  W  programie zajęć  zaplanowano zajęcia  aktywizujące uczestników .Dzieci mogły skorzystać  z kąpieli słonecznych i wodnych na basenie letnim w Strzegomiu ,  mieli także możliwość  obejrzenia  seansu  filmowego w SCK  pt.„ Co w duszy gra””. Na terenie szkoły  zostały dla nich  przeprowadzone przez instruktora   kreatywne  warsztaty  – dzieci samodzielne wykonywały prace z koralików.  W kolejnych  dniach niezwykle atrakcyjne okazały się wycieczki .Był to wyjazd   do zabytkowego młyna w Siedlimowicach . Uczestnicy półkolonii zwiedzali  stare oryginalne młyńskie maszyny, poznali  historię młyna,  wzięli  udział w warsztatach wypieku tradycyjnie podpłomyka. Kolejnym punktem w harmonogramie  były zabawy w parku trampolin Jump Planet .W tym dniu odbył się także spacer ścieżką  edukacyjno – przyrodniczą w Książańskim Parku Krajobrazowym .Na jego terenie odbyły się   warsztaty plastyczne – „zatrzymać lato”. Kolejny dzień przyniósł wiele atrakcji w centrum dobrej  zabawy Cinema Fun .Tutaj uczniowie wzięli także  udział w warsztatach kulinarnych , samodzielnie wykonali pizze , które ze smakiem zjedli .  W trakcie półkolonii  dbano o kondycję fizyczną uczestników,   brali  oni czynny  udział w grach i zabawach  na świeżym powietrzu.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne m.in. „Myślę pozytywnie – jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne?” , w trakcie których uczniowie uświadomili sobie znaczenie aktywności   fizycznej i jej wpływ  na zdrowie  psychiczne  .Obejrzeli wybrane bajki terapeutyczne dotyczące rozpoznawania  zagrożeń i towarzyszących  im emocji. Zostali zapoznani z metodami walki ze złością i agresją- „Bądź silny mocą zasad, a nie agresji i przemocy”. Na zakończenie półkolonii  wszyscy uczestnicy  otrzymali  drobne upominki od organizatorów.

Półkolonia  otrzymała dofinansowanie przyznane  przez Burmistrza Strzegomia w wysokości 7875 zł.