KOMUNIKAT!

Fundacja EFC

Warszawa, 6 marca 2023 roku

Drogi uczniu,

wraz z całym zespołem Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (w skrócie Fundacji EFC) gratuluję Ci imponujących osiągnięć, które sprawiły, że nauczyciele docenili Cię, przekazując nasze zaproszenie do Programu Stypendialnego Horyzonty. Jesteśmy pod wrażeniem Twojego zaangażowania, pracowitości i wytrwałości w dążeniu do celu. Dla takich właśnie osób stworzyliśmy Program Stypendialny Horyzonty. To wsparcie umożliwiające naukę w wybranych liceach i technikach w jednym z 12 miast w Polsce (w tym również we Wrocławiu).

Horyzonty to przede wszystkim stypendium naukowe, ale również wsparcie finansowe, bez którego realizacja aspiracji i marzeń wielu uczniów i uczennic byłaby wyzwaniem. Podstawę stanowi pokrycie kosztów mieszkania w bursie lub internacie, które stanowią bezpieczną przestrzeń do życia i nauki. Pokrywamy też koszty komunikacji miejskiej, zajęć językowych, wspólnych ferii i wakacji, dofinansowujemy wycieczki szkolne.

Stypendium to także przyjaźnie, doświadczenie życia w dużym mieście. Jeśli nowa rzeczywistość będzie dla Ciebie wyzwaniem, możesz liczyć na wsparcie koleżanek, kolegów, koordynatorów i koordynatorek fundacji oraz fundacyjnych psycholożek.

Stypendyści i stypendystki wraz z koordynatorami i koordynatorkami regionalnymi tworzą zaprzyjaźnioną społeczność: organizują spotkania, chodzą na koncerty, wystawy, planują własne wydarzenia.

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 31 marca. W tym czasie musisz wraz z rodzicem wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl. Znajdziesz tam również więcej informacji o programie, kryteria rekrutacyjne i listę liceów i techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

Nasze zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w ich rodzinach nie przekracza 1700 złotych netto na osobę.

Jeśli spełniasz te kryteria i wierzysz, że możesz dostać się do jednego z 19 liceów i techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC — wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty. Możesz też poznać nas lepiej na Facebooku, Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

Jeśli masz pytania — skontaktuj się z Agnieszką Markowską ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 696 650 067), naszą koordynatorką regionalną.

Aleksandra   Szuk, Prezeska Fundacji EFC