ZIMOWISKO W PSP 3 –„Zdrowo żyć i aktywnym być!”

W drugim tygodniu ferii  zimowych 2023 r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć  półkolonii  zorganizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów  Gminy Strzegom działające  w PSP 3 w Strzegomiu. W pierwszym dniu zimowiska uczestnicy na terenie placówki wzięli udział w warsztatach cukierniczych  prowadzonym  przez animatorów zewnętrznych: „Jak powstają lizaki?”. W tym dniu byli także na  seansie  filmowym  w Strzegomskim Centrum Kultury. Podczas  zimowiska  zorganizowano  cztery wycieczki wyjazdowe: do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu, gdzie półkoloniści  wzięli  udział w zajęciach  na temat dokarmiania zwierząt w zimie: Ptasi fast-food, jak mądrze dokarmiać ptaki , tu wykonywali także ekologiczne torby . W Dyniowym Zakątku lepili bułeczki i przygotowywali pizzę na  warsztatach kulinarnych związanych z dynią. Samodzielnie przygotowane zdrowe potrawy bardzo im smakowały. W Cinema Fun w Świdnicy aktywnie spędzili czas w sali zabaw, rozwijając  sprawność  ruchową oraz kreatywność podczas warsztatów plastycznych. W stadninie koni w Szymanowie  uczestniczyli w zajęciach  dotyczących podstaw jeździectwa i  sprawowania opieki nad końmi. Niezwykle  atrakcyjne były przejażdżki  konne.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne , w trakcie których uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami zdrowego odżywiania , kształtowali prawidłowe postawy żywieniowe w połączeniu z ruchem fizycznym, poznali alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego .

Zimowisko zostało zorganizowane dzięki środkom finansowym   przyznanym przez Burmistrza Strzegomia  w wysokości  15 686 zł .