Pasowanie na czytelnika w „Trójce”
wtorek, 22 listopada 2022 18:20

21 listopada br. pierwszoklasistów przyjęto do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu pt. „W bajkowej krainie”. Wykorzystano zagadki, rymowanki z cyklu „O co prosi książka?”, dzieci złożyły przyrzeczenie czytelników. Nie zabrakło pogadanki  o konieczności właściwego obchodzenia się z książkami, by mogły one służyć innym uczniom. Na zakończenie Pani dyrektor dokonała  pasowania uczniów na czytelnika.

W ramach realizacji przez bibliotekę szkolną kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, przygotowanej przez Instytut Książki, zaprosiliśmy pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze:  książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, kreatywny alfabet oraz pamiątkowe zakładki do książek i słodkości.