SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

W piątek 16 września 2022r., jak co roku,  uczniowie PSP nr 3  wraz z nauczycielami wzięli udział w 29 edycji AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA- POLSKA , która w tym roku odbyła się pod hasłem:

"Wszystkie śmieci są nasze"

Uczniowie  zostali zaopatrzeni w gumowe rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci.  Zostali także poinformowani, jak bezpiecznie zbierać odpady. Klasy młodsze zadbały o teren wokół szkoły i boiska, natomiast  starsi uczniowie sprzątali  teren ulicy Brzegowej  oraz teren parku kalistenicznego.

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Udział naszych uczniów w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania ich wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Izabela  Luszawska