NARODOWE CZYTANIE W PSP3

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, jak  corocznie, włączyli  się w 11 edycję  ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku, która odbywa się w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w bibliotekach, szkołach , w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury .Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, czyli tomik poezji,który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej."Ballady i romanse" Adama Mickiewicza zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie. Zbiór poezji zapoczątkował w Polsce romantyzm.Rok 2022 - w związku z dwustuleciem wydania zbioru - obchodzony jest jako Rok Romantyzmu Polskiego.

Uczniowie naszej szkoły poznali biografię i twórczość Adama Mickiewicza , wysłuchali wybranych  utworów z tomiku poezji , wcielili się w bohaterów „Świtezianki” . W ten sposób przyłączyli się do propagowania mody na czytanie . Ciekawa książka!? Podaj dalej!!