ZDROWE EMOCJE W GŁOWIE NA PÓŁKOLONII W PSP3 W STRZEGOMIU PDF

W dniach  26 czerwca - 4 lipca 2022 r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć  półkolonii letniej organizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów  Gminy Strzegom działającym w PSP 3 w Strzegomiu.  W  programie zajęć  zaplanowano zajęcia  aktywizujące.Uczestnicy odwiedzili stajnię koni w Szymanowie , wzięli udział w zajęciach warsztatowych dotyczących podstaw jeździectwa i opieki nad koniem. Zwiedzili także Wieżę Książęcą w Siedlęcinie i aktywnie uczestniczyli w potyczkach rycerskich .Mogli sprawdzić swoje umiejętności strzelając z łuku i walcząc „mieczami”. Oglądali znane miejsca Dolnego Śląska w miniaturze na wystawie „Kolejkowo „ we Wrocławiu , tutaj uczestniczyli w zajęciach z  modelarstwa, poznając elementy dawnej architektury.  Wrocław podziwiali z  punku  widokowego w  Sky Tower .W kolejnym dniu doskonalili jazdę na wrotkach i rolkach na Wrotkowisku RollerMania.W ostatnim dniu wzięli udział w warsztatach kreatywnych w Leśnej Krainie , gdzie wykonywali „łapacze snów”  oraz skorzystali z placu zabaw. W trakcie półkolonii  dbano o kondycję fizyczną uczestników,   brali  oni udział w grach i zabawach  na świeżym powietrzu.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne m.in. „Dlaczego warto trenować pozytywne myślenie”, ”Porozmawiajmy o emocjach” , w trakcie których uczniowie uświadomili sobie znaczenie zdrowia psychicznego w codziennym życiu  i  poznali wybrane metody pracy nad emocjami. Uświadomili sobie ,że sport i aktywność to ważne sposoby radzenia sobie ze stresem. Zostali zapoznani z niebezpieczeństwami jakie niesie za sobą Internet i poznali sposoby radzenia sobie z nimi.  Stworzyli także  kodeks zdrowego życia.

Na zakończenie półkolonii  wszyscy uczestnicy  otrzymali  drobne upominki od organizatorów.

Półkolonia  zostało zorganizowane dzięki środkom finansowym  przyznanym przez Burmistrza Strzegomia.