Projekt dla przedmiotów matematyczno- przyrodniczych PDF
niedziela, 11 grudnia 2016 12:58

W PSP nr 3 w Strzegomiu od października 2016 r. rozpoczęła się realizacja projektu „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w szkołach gminy Strzegom o najsłabszych wynikach edukacyjnych, poprzez stworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Realizacja zadania wykonana zostanie poprzez prowadzenie zajęć dodatkowych z matematyki dla klas 4-6: dydaktyczno - wyrównawczych i rozwijających kompetencje z matematyki.

Projekt realizowany będzie od 1 października 2016 r. do 31 lipca 2018 r. Całkowita wartość projektu - 818 199,38 zł, w tym środki pochodzące z Unii Europejskiej - 695 469,47 zł.

Wsparcie będziemy realizować na zajęciach matematycznych metodą eksperymentu.
W ramach zadania przeprowadzone zostanie szkolenie dla nauczycieli "praca metodą projektu i eksperymentu z wykorzystaniem narzędzi TIK".

W ramach projektu w szkole zostanie doposażona pracownia matematyczna w sprzęt umożliwiający pracę z uczniami nowoczesnymi metodami.

.