Przedszkolaki w Bibliotece Miejskiej w Strzegomiu PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
piątek, 31 stycznia 2020 07:14

27 stycznia 2020r. przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Biedronki” wraz z opiekunkami wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały krzyżówkę związaną z postaciami z bajek i baśni. Znakomicie sobie poradziły z tym zadaniem. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego przedszkolaki wysłuchały wiersz pt. „Lokomotywa.”

Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody - zakładki do książek.  Spotkanie odbyło się  w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Przedszkolaki obiecały, że wrócą do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty książeczek dla dzieci.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/przedszkolaki-w-bibliotece-miejskiej-w-strzegomiu