Wycieczka do Jaskini Nietoperzy i Krainy Łakoci „Ciukuruku” PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
piątek, 01 czerwca 2018 00:00

O życiu nietoperzy dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się podczas wycieczki do Jaskini Nietoperzy w Nadleśnictwie Świdnica. Nocek, mopek, karlik czy borowiec wielki to tylko niektóre z gatunków nietoperzy, które mogły zobaczyć. Są one sztuczne, wzorowane na prawdziwych, ale i tak wywarły ogromne wrażenie. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz wysłuchały ciekawostek z życia tych latających ssaków. Wiele emocji wzbudziły niezwykle barwne papugi: Florek i Flora, które swoimi odgłosami umilały nam czas zwiedzania. Czas minął szybko, przyjemnie i bardzo pożytecznie. Wrażenia były niesamowite! W tym samym  dniu zwiedziliśmy również mini fabrykę cukierków „Ciukuruku”. Zobaczyliśmy jak powstają cukierki od samego początku, kiedy są jeszcze w postaci płynnej, gorącej masy. Sami też robiliśmy pyszne lizaki i kręciliśmy watę cukrową. Mieliśmy przy tym dużo radości.

To było nasze świętowanie z okazji Dnia Dziecka

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wycieczka-do-krainy-akoci-ciukuruku-oraz-jaskini-nietoperzy