POWITANIE WIOSNY PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
piątek, 06 kwietnia 2018 00:00

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Powitanie wiosny w naszej szkole odbyło się w dwóch etapach.

W dniu 5 kwietnia 2018r. dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła swojej szkoły. Szukały oznak i zwiastunów wiosny. Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę, czyli piękny kolorowy kwiat. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie.

Gdy wreszcie nadszedł wyczekiwany dzień 10 kwietnia dzieci  odwiedziły burmistrza Strzegomia, a następnie w  barwnym korowodzie przemaszerowały po Strzegomiu i przeszły na Skwer Sybiraka, trzymając w rękach wiosenne symbole. W  ten  sposób  wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

Więcej zdjęć:http://psp3.strzegom.pl/galeria/przedszkolaki-powitay-wiosn