W oddziale przedszkolnym narodowe... PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
sobota, 11 listopada 2017 00:00

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2017r. w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie dzieci zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.Tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo i wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” ..

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/w-oddziale-przedszkolnym-narodowe