Zawody pływackie na strzegomskim ,,Delfinku" PDF
czwartek, 24 października 2019 00:00

W dniu 23 października na strzegomskim „Delfinku” odbyła się Aqualiga2, czyli zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych zorganizowana przez PSP2 w Strzegomiu. W zawodach wzięło udział 9 szkół z terenu naszej gminy. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: pływanie z przyborem (deską), pływanie bez przyboru oraz sztafeta. Zawodnicy byli podzieleni na grupy wiekowe, tj. klasy IV, V i Open – czyli uczniowie klas VI-VIII poza tym osobno startowali chłopcy  i dziewczęta.

Zawodom  towarzyszyły wielkie emocje i ogromne zaangażowanie startujących zawodników. Z naszej szkoły, która zajęła VI miejsce , najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy V Agatka Sitko, która zajęła II miejsce w pływaniu z przyborem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i jeszcze lepszych wyników w następnych zawodach.

Reprezentacja naszej szkoły :

1. Kudyba Piotr
  2. Bednarek Filip