Uczniowie PSP nr 3 w Strzegomiu rowerami w Rusku PDF
niedziela, 15 kwietnia 2018 00:00

14 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II a i II c gimnazjum pod opieką   nauczycieli Roberta Czubali i Grzegorza Zalewskiego w ramach projektu edukacyjnego udali się rowerami do Ruska . Za cel obrali były obóz pracy przymusowej, który funkcjonował tu w latach 1948-1958 . Uczniowie zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym Polskich więźniów, a na pobliskim cmentarzu zapalony został symboliczny znicz. Tam też odbyła się krótka lekcja historii  , tym bardziej , że rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz powiększenia swojej wiedzy z zakresu historii ,  nie zabrakło czasu na obcowanie z przyrodą . Przejeżdżając przez pobliskie  miejscowości uczniowie mogli podziwiać piękno przyrody , a pokonując liczne pagórki i wzniesienia sprawdzić swoją wytrzymałość i kondycję . Nad pobliskim jeziorem zostało rozpalone oczekiwane ognisko , a każdy z uczestników posilił się pieczoną kiełbasą, by mieć siły na powrót.  Znakomita pogoda,  dopisujące humory i wspaniałe towarzystwo sprawiły, że wycieczka była udana , a uczniowie z niecierpliwością czekają już na następną.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/uczniowie-psp-nr-3-w-strzegomiu-rowerami-w-rusku