Projekty, programy

Biblioteka

Logopeda

APEL O POMOC PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
wtorek, 19 stycznia 2021 09:38

POMÓŻMY     MARCELKOWI !!!!!!

SPOŁECZNOŚĆ  PUBLICZNEJ  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR 3  W  STRZEGOMIU ZWRACA  SIĘ  Z  PROŚBĄ  DO  WSZYSTKICH  LUDZI   DOBREJ  WOLI  O  WSPARCIE   ZBIÓRKI  FUNDUSZY  NA   LECZENIE  I  REHABILITACJĘ    MARCELKA .

U Marcela stwierdzono szkarlatynę. Po podaniu antybiotyków nie było poprawy i 18 października 2020 roku trafił do szpitala z zaburzeniami neurologicznymi, a także osłabieniem kończyny górnej prawej i dolnej prawej. Po dodatkowych badaniach stwierdzono wirusowe zapalenie mózgu. Po włączeniu leczenia stan synka uległ poprawie, jednak 22 października 2020 roku doszło do zatrzymania krążenia i oddechu. Podjęto resuscytacje i po podaniu adrenaliny przywrócono akcję serca. Został zaintubowany i przetransportowany do Wrocławia na oddział intensywnej terapii. Lekarze wprowadzili Marcela w śpiączkę farmakologiczną – opisują Marta i Dominik, rodzice chłopca.

U chłopca  rozpoznano autoimmunologiczne zapalenie mózgu, zapalenie pnia mózgu Bickerstaffa, zapalenie rdzenia kręgowego z wiotkim niedowładem 4-kończynowym, zajęcie mięśni oddechowych i niewydolność krążeniową. Marcel cały czas przebywa pod opieką lekarzy, którzy dążą do ustabilizowania stanu chłopca, co z kolei pozwoli na jego powrót do domu.

Zbiórka funduszy będzie prowadzona w PSP 3 w Strzegomiu  do 29 stycznia  2021 r. Przy wejściu głównym do szkoły  ( w strefie dla rodziców ) została  umieszczona  puszka -

„ZBIÓRKA   DLA   MARCELKA”- datki  można przekazywać osobiście  lub za pośrednictwem dzieci (wychowawcy klas I-III  będą koordynować w swoich klasach przekazywanie  pieniędzy do puszki )

Zbiórkę prowadzoną na rzecz 4-latka można także  wesprzeć za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl