Projekty, programy

Biblioteka

Logopeda

11 LISTOPADA- ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
środa, 11 listopada 2020 11:56

11  LISTOPADA  - ŚWIĘTO  ODZYSKANIA   NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dzień 11 listopada 1918 roku to szczególna data w polskiej historii. W tym dniu naród polski, który przez 123 lata był pozbawiony wolności i własnego państwa, odzyskał niepodległość. Wreszcie, po raz pierwszy od 1795 roku, na mapach Europy pojawiła się nazwa „Polska” jako samodzielne państwo
z własnymi granicami.

Narodowy Dzień Niepodległości, podobnie jak cały 2020 rok, był inny niż poprzednie.  Uroczystości w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miały ograniczony charakter ze względu na epidemię koronawirusa. Nasza społeczność szkolna włączyła się w wirtualne obchody narodowego święta.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i 10 listopada o godz. 11:11, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, wspólnie zaśpiewaliśmy online „Mazurka Dąbrowskiego”.

Kolejnym działaniem był udział uczniów w  pierwszym hybrydowym konkursie plastycznym pt. "Dzień Niepodległości moimi oczami" organizowanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną "INVEST-PARK".

Na lekcjach plastyki młodzież wykonywała plakat pt. „Niepodległość moimi oczami” i ozdoby w barwach narodowych (kotyliony). Na lekcjach muzyki obejrzała prezentacje oraz filmy związane z wydarzeniami dotyczącymi  odzyskania przez Polskę niepodległości, nie zabrakło również śpiewania online pieśni patriotycznych.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie  oraz aktywny udział  w wirtualnych  obchodach Święta Niepodległości. W ten szczególny dla Polski dzień byliśmy razem, choć wirtualnie i cieszyliśmy się, że żyjemy w wolnym kraju.


11 listopada

W historii Polski, tak się składa,

Był ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

Pozostał  Dniem Niepodległości!

 

Katarzyna PUCHALSKA

Małgorzata ŚWISTEK

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl