Projekty, programy

Biblioteka

Logopeda

Życie Szkoły
16 października – Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

Światowy  Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzimy od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie świadomości oraz popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy  osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. 13 września 2021r. w  naszej szkole, jak co roku, uczniowie ze szkolnej drużyny pierwszej pomocy w składzie: Julia Warachim, Wiktor Burkiewicz, Krzysztof  Bauch, Julia Słodkowska, Kamil Olbrycht oraz Dylan Rruga, przeprowadzili w każdej klasie  zajęcia z RKO, czyli resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Natychmiastowe podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2- lub 3-krotny wzrost przeżywalności. Ta wiedza  może  komuś uratować życie!

 

PSP nr 3

 
"Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

 

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

 

Termin akcji: 18-22.10.2021r.

Miejsce akcji: PSP nr 3 w Strzegomiu , ul.Brzegowa 1, zbiórka sprzętu z tyłu szkoły( podwórko wewnętrzne) w godzinach 8.00- 15.45.

 

PARTNERZY  AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

 
W TWIERDZY NA SREBRNEJ GÓRZE

Dnia 6.10.2021r. uczniowie klas 3a,5a ,7a naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do twierdzy warownej położonej  na Srebrnej Górze. Wycieczka miała na celu integrację społeczności uczniowskiej naszej szkoły, poznanie ciekawych obiektów historyczno-przyrodniczych naszego regionu oraz popularyzowanie wśród dzieci atrakcyjnych form aktywności ruchowej.  Nasi uczniowie poznali  historię obiektu. Zwiedzali pomieszczenia twierdzy oraz stanowiska z artylerią forteczną. Z ciekawością słuchali przewodnika ubranego w strój z epoki, który opowiadał o trudach żołnierskiego życia. Uczniowie mieli również  okazję doświadczyć wystrzału z broni prochowej  oraz podziwiać z tarasów  panoramę Gór Sowich.  Wielką atrakcją była też gra strategiczna, w której uczestnicy wycieczki podzieleni na dwa  regimenty zmagali się w konkurencjach sportowo- zręcznościowych. Wycieczka wzbudziła wielkie emocje i pozostawiła w pamięci miłe wspomnienia.

Ewa Ciunowicz

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 180
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl