Życie Szkoły

11.10  - PSP 2

TRÓJKA W PARKU NAUKI I TECHNIKI PDF
czwartek, 13 czerwca 2019 10:17

Nauka idzie w parze z zabawą, zwłaszcza gdy odkrywanie nieznanych dotąd zjawisk towarzyszy  (inter) aktywna forma ich prezentacji. Taki cel przyświecał uczniom klasy Ia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, którzy 11 czerwca odbyli wycieczkę do Explora Park w Wałbrzychu.

Pierwszym etapem wycieczki była część teoretyczna, która została przygotowana przez przewodników w sposób zwięzły i profesjonalny. Etap drugi to zajęcia praktyczne. Wszystkie eksponaty zgromadzone w tym miejscu zachęcały dzieci do samodzielnego odkrywania ich właściwości, zamiast być biernymi odbiorcami tradycyjnych ekspozycji, same odkrywały, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.

„WzMOCnij swoje otoczenie” PDF
środa, 12 czerwca 2019 07:58

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu wzięła udział w konkursie dobrosąsiedzkim „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem były Polskie Sieci Elektroenergetyczne i otrzymała za napisany projekt p.n. „Rozwińmy skrzydła!” najwyższą punktację w gminie, dzięki czemu znalazła się na liście laureatów.

W ramach projektu zostanie zakupiona na rzecz świetlicy szkolnej wielofunkcyjna multimedialna tablica i sprzęt wspierający edukację i rozwój dzieci o wartości 19.979,00 zł. W ramach projektu  realizowane będą  warsztaty i lekcje dla dzieci m.in. z zakresu ochrony środowiska „Rzeka Strzegomka źródłem fauny i flory”, zajęcia profilaktyki logopedycznej oraz działania aktywizujące i integrujące społeczność lokalną (wieczorki filmowe, konkursy piosenki, klub dyskusyjny).

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »