Życie Szkoły
Zajęcia ceramiczne PDF
wtorek, 20 października 2020 18:28

ZAJĘCIA CERAMICZNE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W STRZEGOMIU

20 października  br. uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach ceramicznych z wykorzystaniem gliny naturalnej.Warsztaty poprowadziła Pani Zuzanna Bogacka Dżalik ze studia Manufaktury ceramiki w Strzegomiu, która o glinie wie prawie wszystko.Pani Zuzia zademonstrowała technikę pracy z gliną, przedstawiła historię ceramiki oraz jej zastosowania. Dzieci miały również możliwość wykorzystania gliny podczas zajęć sensorycznych a następnie formowały leśne grzyby.
Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dziecka, stymuluje układ nerwowy, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija wyobraźnię, rozwija sprawność manualną. Ponadto ma aspekt terapeutyczny – uczy wyrażać emocje, wycisza, odpręża i motywuje do samodzielności.
Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dzieciom dużo radości i satysfakcji.
Była to również okazja do poznania specyfiki zawodu, jaki wykonuje Pani Zuzia – projektanta wzorów z rękodzieła.

Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem na kolejnych warsztatach ceramicznych .

Uczniowie klas I – III z wychowawcami

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca PDF
niedziela, 18 października 2020 18:36

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Dzień ten obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W naszej szkole16 października,  kolejny raz, uczniowie ze szkolnej drużyny pierwszej pomocy w składzie Adrian Kopeć, Wiktor Burkiewicz oraz Krzysztof Bauch przeprowadzili w każdej klasie, również w oddziale przedszkolnym, zajęcia z RKO, czyli resuscytacji krążeniowo- oddechowej.Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali przygotowane warsztaty.

Natychmiastowe podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2- lub 3-krotny wzrost przeżywalności. Te umiejętności są bardzo potrzebne każdemu z nas.Od szybkości podjętej resuscytacji zależy przecież ludzkie życie.

PSP nr 3

Dzień Komisji Edukacji Narodowej PDF
wtorek, 13 października 2020 18:18

DZIEŃ  KOMISJI  EDUKACJI  NARODOWEJ

„Uczenie jest niekończącą się podróżą. Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Ale uczyć DOBRZE znaczy umieć wnieść odmianę do życia wszystkich, z którymi się człowiek styka. Uczyć to znaczy być rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, mistrzem. Ale uczyć DOBRZE to być tym wszystkim jednocześnie, a zarazem nie stracić z oczu tego, kim się jest”.

W Dniu Edukacji Narodowej naszym  nauczycielom pragniemy podziękować   za wiedzę , za cierpliwość , za wsparcie.

Za to ,że wymagają, ale są nam oddani.

Za to ,że nauka jest dla nas nie tylko ciężką pracą , lecz także przyjemnością.

Za to, że przekonują  nas , aby podejmować trudne i rozmaite wyzwania.

Dziękujemy Wam drodzy pedagodzy za bezinteresowną pomoc  i ludzką życzliwość. Za okazywanie dobrej woli i wielkiego serca.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »