Życie Szkoły
Teatr profilaktyczny ,,Strach ma wielkie oczy" PDF
piątek, 06 grudnia 2019 08:27

Dnia 4 grudnia gościliśmy w szkole grupę teatralną z Torunia, która zaprezentowała spektakl pt. ,,Strach ma wielkie oczy". W przedstawieniu poruszamo problem przemocy, agresji oraz prześladowania- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Wspomniano też o uzależnieniach  (alkohol, nikotyna)  Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią,  jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu  bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem.

Aktorzy starali się ukazać sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazali , że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodnili, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść  z opresji.

Więcej zdjęć:

ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY W PSP 3 W STRZEGOMIU PDF
poniedziałek, 02 grudnia 2019 09:42

W dniu 29 listopada 2019r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr3 w Strzegomiu uczniowie klas IV- VIII  bawili się na andrzejkowym wieczorku. W  kolorowo wystrojonej sali , przy rytmach tanecznej muzyki  nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się babeczki z wróżbami , gdzie wesołe i ciekawe  sentencje  wszyscy czytali z wypiekami na twarzy. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje wokalne talenty dzięki nowo zakupionemu zestawowi do karaoke z projektu ,,Wzmocnij Swoje Otoczenie".  Wieczór  minął w wesołej, sympatycznej atmosferze. Młodzież udowodniła , że potrafi pięknie się bawić, śpiewać i tańczyć. Do zobaczenia na zabawie karnawałowej!

Opiekun SU

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/andrzejki-2019

KONKURS PLASTYCZNY ORAZ FESTIWAL PIOSENKI KORCZAKOWSKIEJ „MAM PRAWO TALENT SWÓJ INNYM DAĆ” PDF
poniedziałek, 02 grudnia 2019 09:37

Dnia 28.11.2019 r uczennice naszej szkoły : A. Dyrcz, W. Kowalska, Z. Cioruń, J. Kotlarczyk, E. Szaruga, O. Zając, N. Presz, Beata Jania, wzięły udział w  Gali Finałowej konkursu  plastycznego

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, realizowanego w ramach projektu edukacyjnego pt: „ Mam prawo talent swój innym dać”

Celem konkursu i spotkania podsumowującego była aktywność plastyczno-muzyczna uczniów wyrażana w malowanych obrazach i śpiewanych słowach piosenek korczakowskich dająca szanse dzieciom na wyrażenie i zaprezentowanie własnych talentów oraz podzielenie się nimi z rówieśnikami.

Dziewczyny przygotowały prace plastyczne, które zostały wyróżnione i wysoko ocenione w konkursie plastycznym oraz zaprezentowały utwór pt; „Piosenka o Prawach Dziecka”.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »