Życie Szkoły
W świetlicy szkolnej jest już MAGICZNA ŚCIANA 2.0 !!! PDF
środa, 22 stycznia 2020 19:29

Uczniowie naszej szkoły mogą już cieszyć się możliwością korzystania z supernowoczesnego sprzętu do zajęć edukacyjnych – MAGICZNEJ ŚCIANY 2.0. To jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna tablica multimedialna, która umożliwia sterowanie grami i rysowanie, podłączenie mikrofonów do karaoke, jest systemem interaktywnej rozrywki grupowej dla 10-15 osób! Łączy aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością. W świetlicy szkolnej stanowi to nieocenioną wartość!

Zastosowań Magicznej Ściany jest mnóstwo, gdyż zawiera ona programowanie do nauki programowania "PixBlocks.com", zestaw 12 gier zręcznościowych, 7 gier edukacyjnych, 3 gry 3D, 2 gry dla małych artystów, 4 gry sportowe, 2 gry tematyczne oraz 20 quizów edukacyjnych.

Dla przypomnienia podajemy, iż Magiczną Ścianę 2.0 oraz pozostałe pomoce do zajęć edukacyjnych, m.in. laptop Acer Extensa 15, mikroskop z zestawem do badań, urządzenie wielofunkcyjne kolorowe Epson L382, zestaw do karaoke i bezprzewodową klawiaturę Logitech Touch pozyskano dla szkoły dzięki opracowaniu projektu pod nazwą Rozwińmy skrzydła! i uzyskaniu grantu na kwotę 20 000 PLN w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Projekt obejmował łącznie 64 godziny zajęć profilaktyki logopedycznej, zajęć ekologicznych i integrujących społeczność szkolną, które głównie w ramach wolontariatu przeprowadziły w okresie od VI do XI 2019 r. wychowawczynie w  świetlicy szkolnej:   Marzena Król, Edyta Oleksiak i Elżbieta Smolarek – autorki zwycięskiego projektu „Rozwińmy skrzydła!”.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/magiczna-ciana-w-wietlicy

Klasy trzecie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom im. E. Orzeszkowej PDF
środa, 22 stycznia 2020 19:13

Koniec pierwszego semestru uczniowie klas IIIA i IIIB Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu podsumowały wizytą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom im. E. Orzeszkowej.

Pani bibliotekarka przedstawiła uczniom zasady korzystania z biblioteki publicznej, uczniowie czytali „prośbę książki”, która znajduje się w Karcie zobowiązań czytelnika.

Następnie wyruszyli w podróż po „Stacjach Biblioteki”, odwiedzając księgozbiór podręczny, działy: bajki-baśnie, nowości, opowiadania, opowiadania dla młodzieży, dział dla dorosłych, książki do słuchania, katalog online, czytelnię.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem zdobytych wiadomości. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci zakładek i słodyczy. Poznali również exlibris – symbol odwiedzonej biblioteki.

Wizyta wzbogaciła wiedzę uczniów na temat korzystania z bogatych zasobów biblioteki.

Wychowawczynie klas IIIA i IIIB

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/klasy-trzecie-w-bibliotece-publicznej-miasta-i-gminy-strzegom-im-e-orzeszkowej

Jasełka w Bazylice Mniejszej PDF
środa, 08 stycznia 2020 21:17

5 stycznia 2020r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 zrobili prezent Parafianom z Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu w postaci przedstawienia jasełkowego. Rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego, natomiast młodsze dzieci z klasy 2 a wcieliły się w aktorów i jeszcze raz przybliżyły wszystkim zebranym Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Była Maryja, z czułością kołysząca swego Syna, przy których czuwał Święty Józef. Mimo, że w Bazylice było zimno, to Mały Jezus nie zmarzł, bo ogrzewały Go serca i oddechy Aniołów, którzy z nieba przyfrunęli w bieli. Nie zabrakło tych, którzy odwiedzali Dzieciąteczko, Pasterzy ze skromnymi podarkami, Mędrców dostojnych, przybyłych z daleka ze swoimi niezwykłymi darami: złotem, kadzidłem i mirrą. Na koniec Mszy Świętej wszyscy opuszczający świątynię zostali obdarowani skromnym słodkim podarunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców Szkoły nr 3. Wszystkim składamy w ten jeszcze święty czas wszelkiej pomyślności w Nowym 2020  Roku.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/jaseka-w-bazylice-mniejszej