Życie Szkoły
XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

Pozostaję z szacunkiem,

Lek. Michał Siwik
Młodszy asystent, Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Onkoma

Klinika Onkologii i Radioterapii
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
- Państwowy Instytut Badawczy

02-781 Warszawa, ul. W. K. Roentgena 5
www.pib-nio.pl

XVII FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „MUZYKA ŁĄCZY EUROPĘ"

Dnia 13 maja 2022r. w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się XVII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Strzegomiu.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, który ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów.Do festiwalu zgłosiło się  7 szkół z Gminy Strzegom.

Usłyszeliśmy 21 utworów w języku angielskim, ukraińskim oraz francuskim, w których uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności językowe oraz wokalne.

Po burzliwych obradach jury w składzie pani Iwona Kuśnierz, pani Katarzyna Makara oraz pan Rafał Oryńczak ogłosili zwycięzców XVII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

KATEGORIA I (kl. 1-3)

I miejsce – Zuzanna Rychel PSP Jaroszów

II miejsce – Martyna Szymańska PSP Jaroszów

III miejsce – Aleksandra Borys PSP 3 Strzegom

KATEGORIA II (kl. 4-6)

I miejsce – Zofia Gil PSP 2 Strzegom

II miejsce – Maja Śledzińska PSP 3 Strzegom

III miejsce – Urszula Strażyc PSP 4 Strzegom

Wyróżnienie: Antoni Nowak PSP Olszany

KATEGORIA III (kl. 7-8)

I miejsce – Aleksandra Rut PSP 2 Strzegom

II miejsce – Katarzyna Bondarowska PSP Kostrza

III miejsce – Julia Soroka PSP Jaroszów

Wyróżnienie: Róża Mikuszewska PSP 3 Strzegom

Wyróżnienie: Wiktoria Matyszkiewicz PSP 4 Strzegom

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera, jaką wspólnie stworzyliśmy sprawi, że spotkamy się za rok i będziemy wspólnie bawić się i cieszyć muzyką.

Podziękowania kierujemy również do opiekunów oraz rodziców za ogromne zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc podczas przygotowań uczestników do festiwalu.

Magdalena Cichoń

PSP nr 3 w Strzegomiu

Konkurs „Legendy Gminy Strzegom” rozstrzygnięty!

Z ogromną przyjemnością informujemy , że uczeń naszej szkoły – Piotr Kudyba z klasy 4 a, zajął 2 miejsce  w gminnym konkursie literackim „Legendy Gminy Strzegom” w kategorii klas 4-6. Celem konkursu było pogłębienie wśród młodzieży wiedzy o naszym mieście i gminie, uczestnicy mogli zaprezentować swoje literackie talenty, a także  utożsamiać  się z własną „Małą Ojczyzną”.

Piotr napisał legendę o powstaniu kamieniołomów w naszej okolicy. Wykazał się kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Piotrowi  serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Świstek

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »