Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF
wtorek, 26 listopada 2019 00:00

„POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA, ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST, DOROTKA, ANIA I JUSTYSIA, WESOŁO WSZYSCY BAWMY SIĘ”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Tego dnia w naszym przedszkolu od rana panowało wielkie poruszenie. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami, które towarzyszyły im przez cały dzień.

Uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania  dzieci i ich pluszowych przyjaciół.  Przedszkolaki tańczyły z maskotkami przy „misiowych przebojach”. Wysłuchały również opowiadania Cz. Janczarskiego – „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”.

Ciekawą atrakcją była przygotowana „misiowa fotobudka”, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na zakończenie panie wręczyły wszystkim dziewczynkom i chłopcom pamiątkowe medale. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/dzie-misia-pluszowego

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu PDF
środa, 13 listopada 2019 06:06

12 listopada przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Biedronki” wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W podróż wyruszyły autokarem, co okazało się dla nich wielkim przeżyciem.

Przed wyjazdem dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas wycieczki oraz w czasie przedstawienia teatralnego. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Podwórko zaginionych zabawek". To historia o sile marzeń, potrzebie bliskości, miłości i akceptacji, w której główni bohaterowie mają co prawda swoje troski, ale mają też siebie, wsparcie i chęć, aby wciąż działać. Całkiem możliwe, że mali widzowie znaleźli w nich wiele i ze swoich zabawek, i z własnego podwórka.

Celem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Wszyscy oglądali spektakl w skupieniu i  z dużym zainteresowaniem. Wycieczka była pełna emocji, uśmiechów i nowych przeżyć.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/podwrko-zaginionych-zabawek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek PDF
środa, 06 listopada 2019 00:00

5 listopada w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji przedszkolaki przyszły przebrane w piękne bajkowe stroje: od księżniczek, po Spider-Manów i wiele innych. Było kolorowo i naprawdę bajkowo. W tym dniu towarzyszyły nam bajki, które są nieodzownym elementem dzieciństwa. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały ich tytuły oraz rozwiązywały zagadki. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/midzynarodowy-dzie-postaci-z-bajek

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »