Projekty, programy

Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
Spotkanie z muzyką PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
poniedziałek, 10 lutego 2020 00:00

W pierwszym tygodniu lutego przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3  przeniosły się w świat  dźwięków, nut, czyli spotkań z muzyką. Dzieci przez cały tydzień słuchały muzyki klasycznej, śpiewały, tańczyły, poznawały dźwięki wydawane przez różne instrumenty muzyczne (trójkąty, grzechotki, kastaniety itp.), oraz uczyły się wygrywać na nich rytmy.

Podsumowaniem całego tygodnia było wykonanie z różnorodnych materiałów instrumentu muzycznego – gitary. Celem takich  zajęć jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności, twórczych zachowań, które uaktywniają się poprzez rytm, ruch, śpiew.


 
Przedszkolaki w Bibliotece Miejskiej w Strzegomiu PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
piątek, 31 stycznia 2020 07:14

27 stycznia 2020r. przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Biedronki” wraz z opiekunkami wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały krzyżówkę związaną z postaciami z bajek i baśni. Znakomicie sobie poradziły z tym zadaniem. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego przedszkolaki wysłuchały wiersz pt. „Lokomotywa.”

Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody - zakładki do książek.  Spotkanie odbyło się  w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Przedszkolaki obiecały, że wrócą do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty książeczek dla dzieci.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/przedszkolaki-w-bibliotece-miejskiej-w-strzegomiu

 
„Kochamy nasze Babcie i Dziadków”!!! PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
poniedziałek, 27 stycznia 2020 10:30

„Kochamy nasze Babcie i Dziadków” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu w dniu  24 stycznia 2020r. Program artystyczny przygotowali  uczniowie klasy Ia i Ib oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych z grypy Motylki i Biedronki.

Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie oraz rodzice naszych uczniów. Przypomniano, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości.

Uroczystości zakończono wspólnym poczęstunkiem w klasach, osłodzonym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/kochamy-nasze-babcie-i-dziadkw

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl