Projekty, programy

ZAJĘCIA WYCHOWANA FIZYCZNEGO W TERENIE PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
wtorek, 17 września 2019 07:40

Ruch na dworze jest niesamowicie ważny dla organizmu człowieka, w szczególności młodego. Dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu jak najczęściej.

Słoneczna pogoda i bliskość parku zachęciły nas do lekcji wychowania fizycznego w terenie.

Lokalizacja placu oraz siłowni blisko naszej szkoły umożliwia uczniom  łatwy dostęp do powstałej infrastruktury gwarantując możliwość aktywnego wypoczynku, oraz uatrakcyjnienie zajęć z  wychowania fizycznego

Ćwiczenia  z wykorzystaniem siłowni na powietrzu sprawiają wiele radości uczniom i są jedną z najbardziej lubianych typów lekcji, których celem jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

Intensywność lekcji w terenie jest większa niż w pomieszczeniach zamkniętych. Obok intensywności większa jest także objętość ćwiczeń, co „podnosi psychofizjologiczną efektywność aktywności fizycznej”. Przyczynia się to znacznie do wzrostu wydolności fizycznej, wytrzymałości, zahartowania, poprawia się samopoczucie. W świetle potrzeb zdrowotnych wartości te wydają się być bezcenne tym bardziej, że zajęcia w terenie „są swoistą promocją aktywności fizycznej, płaszczyzną kształtowania bardziej trwałych postaw wobec aktywnego ruchowo stylu życia.

Katarzyna Puchalska

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl