Projekty, programy

Sport
Zawody pływackie na strzegomskim ,,Delfinku" PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
czwartek, 24 października 2019 00:00

W dniu 23 października na strzegomskim „Delfinku” odbyła się Aqualiga2, czyli zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych zorganizowana przez PSP2 w Strzegomiu. W zawodach wzięło udział 9 szkół z terenu naszej gminy. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: pływanie z przyborem (deską), pływanie bez przyboru oraz sztafeta. Zawodnicy byli podzieleni na grupy wiekowe, tj. klasy IV, V i Open – czyli uczniowie klas VI-VIII poza tym osobno startowali chłopcy  i dziewczęta.

Więcej…
 
„ Sport to zdrowie” PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
piątek, 27 września 2019 07:02

 

W poniedziałek,  23 września drużyna PSP 3 uczestniczyła w „ VII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych - Stanowice 2019”. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali chłopcy-  rocznik 2007 i młodsi, w składzie:

Więcej…
 
ZAJĘCIA WYCHOWANA FIZYCZNEGO W TERENIE PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
wtorek, 17 września 2019 07:40

Ruch na dworze jest niesamowicie ważny dla organizmu człowieka, w szczególności młodego. Dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu jak najczęściej.

Słoneczna pogoda i bliskość parku zachęciły nas do lekcji wychowania fizycznego w terenie.

Lokalizacja placu oraz siłowni blisko naszej szkoły umożliwia uczniom  łatwy dostęp do powstałej infrastruktury gwarantując możliwość aktywnego wypoczynku, oraz uatrakcyjnienie zajęć z  wychowania fizycznego

Ćwiczenia  z wykorzystaniem siłowni na powietrzu sprawiają wiele radości uczniom i są jedną z najbardziej lubianych typów lekcji, których celem jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

Intensywność lekcji w terenie jest większa niż w pomieszczeniach zamkniętych. Obok intensywności większa jest także objętość ćwiczeń, co „podnosi psychofizjologiczną efektywność aktywności fizycznej”. Przyczynia się to znacznie do wzrostu wydolności fizycznej, wytrzymałości, zahartowania, poprawia się samopoczucie. W świetle potrzeb zdrowotnych wartości te wydają się być bezcenne tym bardziej, że zajęcia w terenie „są swoistą promocją aktywności fizycznej, płaszczyzną kształtowania bardziej trwałych postaw wobec aktywnego ruchowo stylu życia.

Katarzyna Puchalska

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl