„ Sport to zdrowie” PDF
piątek, 27 września 2019 07:02

W poniedziałek,  23 września drużyna PSP 3 uczestniczyła w „ VII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych - Stanowice 2019”. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali chłopcy-  rocznik 2007 i młodsi, w składzie:

ZAJĘCIA WYCHOWANA FIZYCZNEGO W TERENIE PDF
wtorek, 17 września 2019 07:40

Ruch na dworze jest niesamowicie ważny dla organizmu człowieka, w szczególności młodego. Dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu jak najczęściej.

Słoneczna pogoda i bliskość parku zachęciły nas do lekcji wychowania fizycznego w terenie.

Lokalizacja placu oraz siłowni blisko naszej szkoły umożliwia uczniom  łatwy dostęp do powstałej infrastruktury gwarantując możliwość aktywnego wypoczynku, oraz uatrakcyjnienie zajęć z  wychowania fizycznego

Ćwiczenia  z wykorzystaniem siłowni na powietrzu sprawiają wiele radości uczniom i są jedną z najbardziej lubianych typów lekcji, których celem jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

Intensywność lekcji w terenie jest większa niż w pomieszczeniach zamkniętych. Obok intensywności większa jest także objętość ćwiczeń, co „podnosi psychofizjologiczną efektywność aktywności fizycznej”. Przyczynia się to znacznie do wzrostu wydolności fizycznej, wytrzymałości, zahartowania, poprawia się samopoczucie. W świetle potrzeb zdrowotnych wartości te wydają się być bezcenne tym bardziej, że zajęcia w terenie „są swoistą promocją aktywności fizycznej, płaszczyzną kształtowania bardziej trwałych postaw wobec aktywnego ruchowo stylu życia.

Katarzyna Puchalska

Sprawny Dolnoślązaczek PDF
wtorek, 17 września 2019 06:40

Sprawny Dolnoślązaczek to projekt mający na celu zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Program, opracowany przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy, spełnia wszelkie wymagania i cele podstawy programowej.

Więcej informacji: http://www.psp3.strzegom.pl/images/pdf/sprawny.pdf

« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »