UCZNIOWIE PSP NR 3 W STRZEGOMIU UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ PDF
piątek, 16 listopada 2018 16:23

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Od września 2018 roku w programie bierze udział klasa 2 a i 2 b , a za naukę odpowiedzialni są instruktorzy pływania K. Mądrzak oraz R. Czubala. Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania.  Uczniowie, którzy zostali  zakwalifikowani do projektu korzystają z bezpłatnych zajęć nauki pływania, które odbywają się na pływalni Delfinek w Strzegomiu. W ramach zadania dzieci mają 20 zajęć trwających po 45 minut.  Ideą programu jest zachęcanie do uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz promocja prowadzenia zdrowego stylu życia. Zajęcia stanowią atrakcyjną propozycję zagospodarowania wolnego czasu uczniów. Nauka pływania połączona z zabawą jest bardzo dobrze odbierana przez najmłodszych, bez względu na poziom ich umiejętności i sprawności fizycznej . Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach i z niecierpliwością czekają na  kolejne spotkania.

Szkolny Klub Sportowy PDF
czwartek, 15 listopada 2018 13:59

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego  w danej szkole.

Celem programu:

1. stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
  2. poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
  3. promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
  4. zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
  5. stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
  6. tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
  7. optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
  8. promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
  9. wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Piłkarze najlepsi w gminie PDF
sobota, 20 października 2018 00:00

19 października na obiektach sportowych OSiR w Strzegomiu odbyły się gminne rozgrywki w piłce nożnej chłopców rocznik 2003 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

• Mateusz Lesiński
  • Wiktor Jedrasiak - bramkarz
  • Bartosz Filipczyk
  • Jakub Lamka
  • Jakub Pawalik
  • Alan Prucnel
  • Krzysztof Kuszaj
  • Michał Swoboda
  • Kacper Gregorczyk- bramkarz
  • Sebastian Gmyrek

W turnieju rywalizowały drużyny z sześciu szkół, które po losowaniu rozgrywały mecze w dwóch grupach. Po dobrych i wyrównanych spotkaniach, w naszej grupie każdy z zespołów miał po 3 punkty. O dalszych losach drużyn decydował bilans bramkowy, który dla nas okazał się korzystny i umożliwił nam grę w finale. Dzięki umiejętnościom oraz ambitnej postawie nasi chłopcy zremisowali z drużyną PSP nr 2, a o zwycięstwie naszego zespołu w mistrzostwach gminy zadecydowały rzuty karne 3:1.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą walkę

i wielkie piłkarskie emocje. R. Mikołajczyk

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/pikarze-najlepsi-w-gminie