Rok szkolny 2020/21

Realizacja programów w roku szkolnym 2020/2021.

1. Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo, Akademia bezpiecznego Puchatka - nauka  bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym;
  2. Program dla Szkół: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, "Zdrowo jem, więcej wiem" - dbanie o racjonalne odżywianie  uczniów.
  3. Szkolny Klub Sportowy oraz Sprawny Dolnoślązaczek i Umiem pływać.
  4. „Loguj się z głową”. Ukazanie zagrożeń wynikających  z powszechnego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.
  5. „Bieg po zdrowie” – program antynikotynowy. Uwrażliwianie  młodych ludzi na negatywne skutki palenia tytoniu.
  6. „Trzymaj Formę”. Edukacja uczniów w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i prawidłowego odżywiania się.
  7. "Akademia dojrzewania - Laktacyd" dla dziewcząt klas 5-8. Ogólnopolski  program profilaktyczny.
  8. Program Rzetelny Partner Wychowania Fizycznego – platforma edukacyjna, w-f w domu.
  9. Ogólnopolski program edukacyjny „Zbieraj baterie i telefony”- X edycja, zachęcanie dzieci i młodzieży do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi/ zbieranie baterii i telefonów.

10.  Program matematyczny "Sesja z plusem" - LEPSZA SZKOŁA.

Realizacja projektów w roku szkolnym 2020/2021.

1. Projekt edukacyjny „Podniesienie efektywności  kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”.
  2. Projekt edukacyjny „Działaj z imPETem!” - nauka segregacji odpadów, krzewienie eko postawy i tworzenie eko nawyków od najmłodszych lat.
  3. Ogólnopolski projekt „Lekki Tornister" dla uczniów kl. 0-III w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno – informacyjnej dot. tematu wad postawy spowodowanych przeciążeniem.
  4. Ogólnopolski projekt edukacyjny „NIE MARNUJMY CHWIL“!
  5. Projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawka Czytelnicza dla pierwszoklasistów. Kampania przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Realizacja akcji w roku szkolnym 2020/2021.

1. „ Bezpieczna droga do i ze szkoły”- akcja informacyjno- edukacyjna.
  2. Udział w szkolnej akcji „Zarażaj życzliwością- nie wirusem”.
  3. Akcja „MARSZ PRAW DZIECI”- propagująca znajomość praw dzieci.
  4. Akcja Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - prowadzenie  nauki udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
  5. Ogólnopolska kampania społeczna „Idą święta, nie o sms-ie , lecz o kartce pamiętaj!”.